Udane otwarcie sezonu lekkoatletycznego

Bardzo dobrze zaczęli sezon letni zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-ŚNIADOWO, którzy wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski – dwa w drużynach na 10 000 metrów oraz dwa Piotra Łobodzińskiego w biegach górskich. Dodatkowo zwyciężyli w 4 biegach na ulicy i bieżni.
W Mistrzostwach Polski na 10 000 metrów, które były rozgrywane w Olkuszu już tradycyjnie medale zdobyły drużyny kobiet i mężczyzn. Panie w składzie: Iwona Bernardelli (4), Olga Ochal-Kalendarova (11), Justyna Korytkowska (21) zdobyły złoty medal, natomiast Panowie: Mateusz Niemczyk (13), Przemysław Dąbrowski (15) i Paweł Ochal (25) wywalczyli medale srebrne. Indywidualnie najlepiej wypadła Iwona Bernardelli (34:35,64min.), która zajęła 4 lokatę. Biegi były licznie obsadzone bo w konkurencji kobiet były dwie serie a w sumie wystartowało 35 zawodniczek, natomiast wśród mężczyzn w 3 seriach na starcie stanęło 66 biegaczy. Cieszą zwycięstwa Pawła Ochala i Mateusza Niemczyka w swoich seriach oraz powrót Justyny Korytkowskiej, która po przerwie macierzyńskiej a następnie chorobie „zbiera się” i biega coraz lepiej. Co prawda wynik 38:26,58nim jest dość daleki od jej rekordu życiowego, ale też na pewno nie jest jej szczytem obecnych możliwości.
Przy Mistrzostwach Polski w Olkuszu rozegrano też memoriał Czesławy Mentlewicz, podczas którego w biegu elity na 1000 metrów zwyciężyła Martyna Krawczyńska z wynikiem 2:47,88min. Martyna przygotowuje się do konkurencji 3000 metrów z przeszkodami i 1000 metrów jest obecnie dla niej dość krótkim dystansem, a w dodatku za rywalkę miała swoją rówieśniczkę Magdalenę Brezę (Talex Borzytuchom), aktualną Mistrzynię Polski Juniorek na 800 metrów. Nasza zawodniczka prowadziła bieg od startu do 750 metra, następnie rywalka zaatakowała i wyprzedziła naszą biegaczkę, ale na 100 metrów do końca, Martyna skontrowała i zdecydowanie zwyciężyła. Zapewne, gdyby nie taktyczny bieg to by padł nowy rekord życiowy (zabrakło 0,7sek.).
Tymczasem w Szczawnicy podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich świetnie zaprezentował się Piotr Łobodziński, który zdobył srebrny i brązowy medal tej imprezy. W piątek był drugi w biegu alpejskim (tylko pod górę). Zawodnicy mieli do pokonania „jedynie” 6,5km, ale o przewyższeniu 920 metrów. Zwyciężył Dawid Malina (ROW Rybnik) a trzeci linię mety minął Dominik Tabor (Salco Niepołomice). Następnego dnia nasz zawodnik w biegu na krótkim dystansie (up and down) w którym są podbiegi i zbiegi wywalczył trzecie miejsce ulegając jedynie Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald Poznań) oraz Marcinowi Kubicy (Sprint Bielsko-Biała). Srebro i brąz są kolejno dziewiątym i dziesiątym krążkiem z Mistrzostw Polski w biegach górskich w karierze Piotra Łobodzińskiego. Jednocześnie nasz zawodnik zapewnił sobie kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Świata w biegach górskich, które zostaną rozegrane w austriackim Innsbrucku.
Jak by było mało tych sukcesów w niedzielę w Mońkach podczas Biegów Wiosennych trzy zwycięstwa stały się udziałem biegaczy KS PREFBET-SONAROL. Martyna Krawczyńska i Andrzej Leończuk na 10km oraz Justyna Korytkowska na 5km stanęli na najwyższym podium we wszystkich przypadkach zwyciężając z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi uczestnikami. W biegu na 5km Wiktoria Grabowska zajęła 4 miejsce.